Managementteam versterken

Sterke mensen rond de tafel vormen niet automatisch een sterk managementteam. Ik begeleid managementteams in Kmo's en familiebedrijven om betere beslissingen te nemen, afspraken op te volgen en samen verantwoordelijkheid op te nemen.

Wanneer is begeleiding van je managementteam zinvol?

Soms blijven beslissingen te lang liggen. Afspraken worden verschillend geïnterpreteerd. Het is niet altijd duidelijk wie waarover beslist. Of je merkt als ondernemer dat jij nog te vaak moet sturen, opvolgen en knopen doorhakken.

Geen losstaande workshop. We werken met de vragen, beslissingen en spanningen die er vandaag echt zijn.

Je herkent misschien één van deze situaties

  • je moet als ondernemer nog te vaak zelf tussenkomen
  • rollen en verantwoordelijkheden zijn niet voldoende duidelijk
  • iedereen stuurt zijn eigen domein goed aan, maar het geheel krijgt te weinig aandacht
  • beslissingen worden genomen, maar nadien onvoldoende opgevolgd
  • dezelfde discussies blijven terugkomen
  • moeilijke onderwerpen blijven te lang liggen
  • je managementteam is nieuw en zoekt nog naar een goede manier van samenwerken
  • groei of een overdracht vraagt een andere manier van leidinggeven

Hoe verloopt de begeleiding?

We vertrekken vanuit wat er vandaag speelt.

Samen maken we rollen, verantwoordelijkheden en beslissingsbevoegdheden concreter. We bekijken ook hoe beslissingen worden genomen en wat de leden van het managementteam van elkaar mogen verwachten.

Soms volstaan enkele gerichte sessies.

In andere situaties faciliteer ik tijdelijk de directievergaderingen. We werken dan met de echte agenda. We maken beslissingen concreet, spreken af wie wat opneemt en komen terug op eerder gemaakte afspraken.

Mijn doel is niet om de werking over te nemen. Het managementteam moet zelf sterker leren beslissen, samenwerken en opvolgen.

Wat levert het op?

Een managementteam dat niet alleen samen vergadert, maar ook samen keuzes maakt en verantwoordelijkheid neemt.

Rollen worden duidelijker. Beslissingen worden beter opgevolgd. Teamleden spreken elkaar aan op afspraken.

En jij hoeft als ondernemer minder zelf te trekken.

Ligt de vraag breder dan het managementteam?

Soms is het managementteam maar één deel van een ruimer organisatievraagstuk.

Is nog niet duidelijk waar het precies vastloopt? Dan kan een organisatiescan een betere eerste stap zijn.

Lees ook: Waarom managementteams vaak blijven hangen in overleg

Waar loopt het vandaag vast in jouw managementteam?

Tijdens een verkennend gesprek bekijken we wat er speelt, wat al goed werkt en welke vorm van begeleiding bij jullie situatie past.

Download

Els Maes, naast je wanneer je organisatie complexer wordt

Je onderneming groeit of verandert. Toch merk je dat beslissingen, problemen en opvolging nog te vaak bij jou terechtkomen.

Ik help je om te zien waar het vastloopt, wat er achter die problemen zit en wat eerst aandacht vraagt. Ik stel kritische vragen, breng structuur in complexe situaties en maak moeilijke zaken bespreekbaar.

Samen vertalen we die inzichten naar keuzes, concrete afspraken en verandering in de praktijk. Ik werk daarbij met jou en je mensen, zodat rollen en verantwoordelijkheden beter verdeeld worden en niet alles meer bij jou als ondernemer hoeft samen te komen.

Contact

+32 470 824 666

els.maes@alnus.be

LinkedIn

Els Maes, de stuwende kracht achter alnus

Nieuwsbrief

Gratis bedrijfsadvies in jouw mailbox.

* verplicht veld
Stuyts Accounting

Stuyts Accounting

alnus maakte ons als organisatie veel bewuster van het belang van uniformiteit en continuïteit en wist dit op een praktische en persoonlijke manier te doen.
Kris Jonckheere
Axon

Axon

Els heeft op een zeer professionele manier de pijnpunten van ons bedrijf blootgelegd.
Lut Verschueren
Robaco

Robaco

In tegenstelling tot vele andere hooggekwalificeerde professionals in consultancy die hun visie geven vanuit theorieën en je met modellen om de oren slaan, spreekt Els bruikbare ondernemerstaal.
Bruno Vermote
Elisabeth Chocolatier

Elisabeth Chocolatier

Tijdens de coronaperiode viel onze belangrijkste doelgroep, toeristen, grotendeels weg.

Mireille Misseghers
Referentie alnus - Outdoor Wood Concepts

Outdoor Wood Concepts

Voor ons is dit een uiterst waardevolle samenwerking. Els is een sterke gesprekspartner en bovendien het positieve klankbord dat je als ondernemer mist.
Stephan Rogge

Tools

Een tool om impliciete verwachtingen expliciet te maken.

Maak het onmogelijk om fouten te maken

De waarderende aanpak is een methode die gericht gebruikt maakt van positieve ervaringen en voorb

Als leidinggevende neem je meerdere rollen op.

Bereik meer met minder

Leren en aandacht voor leren zijn dé sleutel voor organisaties om flexibeler en wendbaarder te ku